بلاگ, مطالب آموزشی

آیا از ویژگی های گل زاموفیلیا اطلاع دارید؟

زاموفیلیا گلی برای خاص پسندان

اگر بدنبال گلی خاص ،جذاب و در عین حال مقاوم هستید زاموفیلیا میتواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

زاموفیلیا با نام های Zamioculcas zamiifolia ،Zanzibar gem , ZZ plant ، aroid plant, fat boy و eternity plant گیاهی سایه پسند و کم آب با برگهای براق و زیبا از خانواده Araceae  است. زادگاه اصلی این گیاه  مناطق شرقی و جنوبی  آفریقا است اما به دلیل سازگاری بالا در هر شرایطی می تواند زنده بماند.

زاموفیلیا در سه نوع بلک (برگهایی مایل به بنفش تیره)، سبز (برگهای سبز رنگ ) و ابلق (برگهایی به رنگ سبز سفید یا سبز طلایی) قابل تکثیر است.

از ویژگی های این گیاه زیبا با برگهایی روغنی شکل می توان به تصفیه کنندگی و پاک کنندگی هوا اشاره کرد، همین دلیلی بر ضرورت وجود این گل در منزل و ادارات بخصوص فضاهای بسته میتواند باشد.

در بعضی از کشورها از این گیاه برای مصارف دارویی که البته فقط موضعی می باشد استفاده می شود پرا که شیره داخل برگها و ساقه این گیاه سمی است.

این گل زیبا از آنجا که در دسته گیاهان آپارتمانی قرار میگیرد در شهر محلات به عنوان قطب گل و گیاه کشور هم تولید و تکثیر میشود.

گلباغ فدک محلات نیز به عنوان یکی از مجموعه های تولید کننده گل و گیاه به این مهم پرداخته است و سعی شده با توجه شرایط روز این گل با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت به دست مصرف کننده چه به صورت تک و چه به صورت عمده برسد.

انواع گلهای زاموفیلیا موجود در مجموعه گلباغ فدک محلات :

. زاموفیلیا سبز

. زاموفیلیا بلک

گل زاموفیلیا در سایز ها مختلف در این مجموعه تولید و تکثیر می شود.

بهترین ها برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.